Mi is a képakasztó sín?
Kezdjük az elejéről.
Régen a képeket szög vagy csavar segítségével akasztottuk fel a falra, melyek évtizedekig ugyanott maradtak, nem változott helyük a lakásban.
Ezek az idők viszont elmúltak.
Hogy mi lehet ennek az oka?
Egyrészről a modern nyomtatási technikák gyorsítottak a kép létrehozásának folyamatán.
Másrészről a fiatalabb generáció gyakrabban változtatja meg lakókörnyezetét, legyen szó költözésről, a bútorok cseréjéről vagy egy új kép elhelyezéséről.
Ilyenkor szembesülünk vele, hogy ez az egyszerű művelet sokszor mennyi lépésből áll: egy már meglévő festményt át kell raknunk máshova, lyukat kell fúrnunk az új kép számára, és el kell tüntetnünk a régi furatok helyét. Tehát a falfúrás mellet még egy jó kis faljavítás is vár ránk.
Többek között ezekre a problémákra nyújt megoldást a képakasztó rendszer.
Képzeljük el, hogy egy galériában, ahol időszakos kiállításokat szerveznek, mennyi munkával járt minden egyes alkalommal a képek felrakása, illetve a régi nyomok kijavítása. Nem véletlen, hogy a képakasztó sínt - ahogy régebbi neve, a galériasín árulkodik róla - először galériák, múzeumok használták.
És akkor itt térnék rá arra, mi is a képakasztó sín.
A képakasztó sín egy alumínium profil, amelyet speciális rögzítő elemek segítségével felfúrunk a falra, általában a plafon alá közvetlenül. Segítségével képeinket bármikor könnyedén és szabadon átrendezhetjük, szerszámok használata nélkül, és még a falakat sem rongáljuk közben.
A következő bejegyzésben a képakasztó sín különböző típusait kezdem el bemutatni.